Zabawa karnawałowa dla najmłodszych
W dniu 7 lutego w Hali Sportowej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Blachowni odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Kilka minut po godzinie 15.00 hala wypełniła się dziećmi przebranymi w wspaniałe stroje karnawałowe: były księżniczki, pszczółki, postacie z bajek, sportowcy, superbohaterowie, piraci czy diabły.
Przybyłe dzieci i ich opiekunów przywitała Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Edytą Mandryk, które również były przebrane w stroje dam dworu, a podczas całej imprezy bawiły się z dziećmi.
Organizatorzy przygotowali wiele zabaw ruchowych i tanecznych. Przy rytmach: Makareny, Lambady czy słynnych Kaczuszek, najmłodsi tańczyli w wielkim kole, wszystkie dzieci utworzyły też, długi pociąg. Gry i zabawy sprawnościowe prowadziła Paulina Głuszko instruktorka Miejskiego Domu Kultury.
Po zabawach ruchowych, gdy dzieci były już zmęczone, na scenie wystąpił iluzjonista. Dzieci z zapartym tchem oglądały niesamowite sztuczki m.in. karciane. Pokaz sztuk magicznych z dużym zainteresowaniem oglądali również dorośli.
Kolejnym punktem zabawy były wybory najpiękniejszego stroju. Dzieci podczas tańca prezentowały swoje przebrania, a stroje oceniała Pani Burmistrz wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej. Wszystkie stroje były piękne i ciężko było wytypować ten najciekawszy. Wśród dzieci starszych wygrał strój laleczki Monster High, wśród maluchów Wiktorek przebrany za biedronkę. Dzieci mogły, również zdobyć słodkie nagrody w zabawach tanecznych. Cały bal karnawałowy zakończyło balonowe szaleństwo.

Ponad 2,5 godzina impreza udała się znakomicie, dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy Miejskiego Domu Kultury w Blachowni, pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni oraz samych dzieci, które tak licznie przybyły do hali. Pani Burmistrz zapewniła, że Zabawa Karnawałowa znajdzie się na stałe w harmonogramie imprez w Blachowni, co na pewno ucieszy wszystkie dzieci.
Urząd Miejski w Blachowni 09.02.2015
GALERIA ZDJĘĆ