Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Miejskiej w Blachowni

Podczas XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Filii Biblioteki Miejskiej w Blachowni zorganizowane zostały spotkania z ciekawymi ludźmi i lekcje biblioteczne.

W poniedziałkowe przedpołudnie 9 maja gościliśmy w Filii policjantów z Komisariatu Policji w Blachowni, którzy spotkali się z dziećmi z Przedszkola Nr 1 w Blachowni. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i codziennej pracy. W ten sam dzień przybyła grupa uczniów z opiekunem ze Szkoły Podstawowej Nr 3 na lekcję biblioteczną.

We wtorek 10 maja grupa dzieci z Przedszkola Nr 1 została zaproszona na zajęcia rytmiczno-muzyczne. Przedszkolaki poprzez zabawę oraz ruch, miały okazję poznać tajniki muzycznego świata oraz rozwinąć wyobraźnię. Zajęcia prowadził Pan Robert Ledwoń – instruktor Miejskiego Domu Kultury w Blachowni.

W środę 11 maja w Filii zorganizowano spotkanie z malarzem – Panem Tomaszem Andrzejem Manem. Przybyli na spotkanie uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i grupa uczestników z zajęć integracyjnych. W trakcie spotkania artysta opowiadał o sobie i o swojej twórczości.

W czwartek 12 maja zaproszono dyrektora Ośrodka Wychowawczego z Krzepic Pana Radnego Pawła Pydę wraz z czterema podopiecznymi. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z wychowawcą. Podopieczni ośrodka opowiadali o życiu spędzanym w placówce oraz odpowiadali na zadawane im pytania.

 

                                                                                                                                                               Małgorzata Kijak

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Miejskiej w Blachowni