Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

WOŚP w gminie Blachownia. Padł kolejny rekord!

23 tysiące 137 złotych i 29 groszy zebrał sztab Blachownia podczas 28. finału WOŚP. To blisko 10 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem.

- Nasi wolontariusze przemierzyli gminę wzdłuż i wszerz – mówiła podczas 28. finału WOŚP w Blachowni Burmistrz Sylwia Szymańska.

Faktycznie, 19 wolontariuszy z puszkami WOŚP i kilkunastu, którzy ich wspierali, wyruszyło na ulice gminy Blachownia już w niedzielę rano. Potem pomagali w organizacji finałowej imprezy, która tym razem odbyła się nie pod gołym niebem, a w Hali Sportowej OSiR w Blachowni. Zabawa zaczęła się tam o godz. 16.

 

Jednak jeszcze przed południem, o godz. 11 Morsy Blachownia, Sztab #4122 oraz OSP Blachownia zorganizowały wielkie morsowanie przy ul. Wczasowej. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu miłośników tego sportu. 

 

 

 

Po tych ekstremalnych przeżyciach morsujący już przy ognisku licytowali fanty przygotowane przez Sztab WOŚP Blachownia, m.in. lot samolotem nad Ogrodzieńcem ufundowany przez Stowarzyszenie Abstynenckie "Familia". Licytację prowadził Michał Suliga, mieszkaniec Blachowni. 

 

 

O godz. 16 rozpoczęło się finałowe granie w Hali Sportowej OSiR. Imprezę poprowadzili szefowa Sztabu WOŚP w Blachowni Paulina Głuszko oraz Michał Suliga.

 Mieszkanki i Mieszkańcy gminy Blachownia, którzy odwiedzili Halę Sportową, mogli liczyć na wiele atrakcji. Była kawiarenka i fotobudka, a dla najmłodszych stoisko z klockami Bricks 4 Kidz oraz wata cukrowa. Nie zabrakło artystycznych niespodzianek. Na początek wstąpili młodzi tancerze z Miejskiego Domu Kultury. Zagrała też tamtejsza Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Piotra Janika. Śpiewał zespół Flow, a na koniec imprezy, tuż przed "Światełkiem do nieba", muzycznie urozmaicili program Krzysztof Drynda oraz Jan Kasperczyk.

Kulminacyjnym punktem imprezy było piękne przedstawienie "Noc w muzeum" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni. Scenariusz spektaklu przygotowały Edyta Matuszczak, Elżbieta Szurgot, siostra Ewa Ferenc, a za światło i efekty specjalne odpowiadał ksiądz Mirosław Polak.

Największe emocje wzbudziły jednak licytacje podarowanych przez sponsorów fantów. Niektóre osiągnęły wysokie kwoty, np. kalendarzyk kieszonkowy i breloczek WOŚP wylicytowano za 160 zł, koszulkę WOŚP za 250 zł, a kolację walentynkową za 300 zł.

 

Czynnie uczestnicząca w licytacjach Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska podziękowała wolontariuszom i szefowej Sztabu WOŚP w Blachowni Paulinie Głuszko za zaangażowanie. Nie zapomniała o prowadzącym imprezę, uczniach, nauczycielach, strażakach i morsach i wszystkich, dzięki którym Orkiestra w Blachowni mogła zagrać. Słowa uznania Burmistrz skierowała również do sponsorów, a największą wdzięczność wyraziła Mieszkankom i Mieszkańcom gminy Blachownia za ich hojność.

- Tak gorąco i emocjonalnie w licytacjach dawno u nas na WOŚP nie było - cieszyła się Burmistrz Sylwia Szymańska. - Niewykluczone, że finały WOŚP w Hali Sportowej OSiR, staną się tradycją. To był dobry pomysł, żebyśmy spotkali się tutaj, w cieple i fantastycznej atmosferze.

Słowa podziękowania za 28.Finał WOŚP w Blachowni skierował również Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Hreczański.

Imprezę tradycyjnie zakończyło "Światełko do nieba" przed Halą OSiR. Było ono szczególne, bowiem upamiętniało tragicznie zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

Finał w Blachowni nie odbyłby się bez wsparcia i zaangażowania sponsorów i współorganizatorów:

Urząd Miejski w Blachowni, Miejski Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, OSP Blachownia, OSP Cisie, Morsy Blachownia, Stowarzyszenie Abstynenckie "Familia", Fundacja Ambasada Dobroczynności, Drukarnia Prograf Group, restauracje Bajka, Smaki Świata, Totutaj oraz Boulangerie, Imprezowa Fotobudka, Klub Miłośników Fotografii, firma Pol-cars, salon kosmetyczny Beauty Land, Moto System Michał Bejm oraz mieszkańcy gminy Blachownia, którzy przekazali gadżety na licytację.  

 


Data publikacji: 13-01-2020