Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Ważne! Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 – jak będzie wyglądać w kwietniu?

Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:

    12 kwietnia – rocznik 1962,
    13 kwietnia – rocznik 1963,
    14 kwietnia – rocznik 1964,
    15 kwietnia – rocznik 1965,
    16 kwietnia – rocznik 1966,
    17 kwietnia – rocznik 1967,
    19 kwietnia – rocznik 1968,
    20 kwietnia – rocznik 1969,
    21 kwietnia – rocznik 1970,
    22 kwietnia – rocznik 1971,
    23 kwietnia – rocznik 1972.

Tak skonstruowany harmonogram zapewnia elastyczność. Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później.

Już teraz zachęcamy wszystkich do zgłaszania się na szczepienia za pośrednictwem formularza. To najszybsza i najprostsza forma zapisów. Tuż przed rozpoczęciem terminu rejestracji Twojej grupy wiekowej, z skontaktuje się z Tobą infolinia.

 

Skorzystaj z formularza zgłoszeniowego!

 

Osoby, które nie wypełnią formularza, będą mogły zarejestrować od dnia uruchomienia rejestracji. Do wyboru jest kilka metod zapisów. Można skorzystać z platformy internetowej e-Rejestracja, zadzwonić na infolinię 989, wysłać SMS o treści: Szczepimy Się na numer 880 333 333 lub zapisać się – najlepiej telefonicznie – bezpośrednio w punkcie szczepień.

 

Wszystkich, którzy potrzebują dodatkowych informacji dotyczących rejestracji, zapraszamy na specjalną stronę gov.pl/szczepimysię: zobacz jak zarejestrować się na szczepienie!

Więcej punktów szczepień

Do tej pory szczepienia odbywały się m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych (np. Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej), szpitalach rezerwowych i węzłowych. W II kwartale poszerzony zostanie katalog miejsc, w których można będzie się zaszczepić.

Polacy będą mogli przyjąć szczepionkę w:

    przychodniach POZ (i innych stacjonarnych placówkach medycznych),
    szpitalach rezerwowych,
    szpitalach powiatowych (w każdym powiecie 1 szpital),
    punktach samorządowych (w każdym powiecie 1 punkt samorządowy),
    punktach drive thru,
    zakładach pracy,
    aptekach.

Szczepienia będą się również odbywały w miejscach działalności samodzielnych ratowników medycznych i pielęgniarek.


Kto kwalifikuje do szczepienia?

W II kwartale tego roku kwalifikować do szczepień będą już nie tylko lekarze, ale również: stomatolodzy, felczerzy, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, diagności, farmaceuci, fizjoterapeuci, asystenci medyczni oraz studenci ostatniego roku studiów medycznych.

 Kto może szczepić?

Poszerzamy też kadrę szczepiącą. Obecnie szczepionkę podają lekarze, stomatolodzy, położne, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz felczerzy. W II kwartale tego roku do tej grupy dołączą również diagności laboratoryjni, farmaceuci, fizjoterapeuci i studenci ostatniego roku studiów medycznych.