Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Tydzień z internetem w Bibliotece Miejskiej

Od 14 do 20 marca trwała szósta już edycja ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem”, w której uczestniczyła również Biblioteka Miejska w Blachowni. Z tej okazji do Biblioteki zostali zaproszeni gimnazjaliści oraz pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej.

Motywem przewodnim pierwszego spotkania było hasło „Zagraj w przyszłość”. Uczniowie miejscowego Gimnazjum wzięli udział w grze, dzięki której mogli poznać różnego typu zawody oraz umiejętności niezbędne do ich wykonywania, nauczyli się kojarzyć swoje zasoby osobiste z konkretnymi zawodami, a także przypomnieli sobie swoje największe dotychczasowe sukcesy. Poznali również portale internetowe, na których znajdują się informacje pomocne w wyborze ścieżki zawodowej.

Tematem drugiego spotkania był „Wirtualny koncert życzeń”. Pensjonariusze mogli wyszukać w serwisie YouTube ulubione piosenki, a następnie wspólnie ich wysłuchać, przy okazji dzieląc się z innymi uczestnikami spotkania wspomnieniami czy anegdotami związanymi z ulubionymi utworami. Przy pomocy pracowników Biblioteki znaleźli także dodatkowe informacje o wykonawcy oraz tekst utworu, dzięki czemu wszyscy mogli wspólnie śpiewać.

Spotkania te przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Gimnazjaliści z entuzjazmem wzięli udział w grze, stwierdzając, że całe spotkanie pomogło im choć w części zastanowić się nad swoją przyszłością. Natomiast pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej z wielką przyjemnością wybierali piosenki i dzielili się swoimi refleksjami. Stwierdzili również, że była to świetna forma i okazja do integracji lokalnego środowiska.