Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Święto Tabliczki Mnożenia

W dniu 30 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Blachowni, już od pierwszych godzin lekcyjnych, uczniowie rywalizowali między sobą o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Droga na szczyt nie była łatwa i wymagała od uczestników konkursu nie tylko perfekcyjnej umiejętności mnożenia, ale także szybkości i umiejętności działania pod presją czasu. Mimo niezwykle wyrównanej rywalizacji, kolejne etapy konkursu pozwoliły na wyłonienie Mistrza – najlepszego z najlepszych ????

Na 4 i 5 godzinie lekcyjnej rozegrany został klasowy turniej matematyczno-sportowy, który oprócz kondycji fizycznej i znajomości tabliczki mnożenia, weryfikował także umiejętność współpracy w zespole klasowym. Na zakończenie wydarzenia spośród wszystkich uczniów powołane jury wyłoniło Miss i Mistera Tabliczki Mnożenia.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki poszczególnych rywalizacji:

Mistrzem Tabliczki Mnożenia Szkoły Podstawowej nr 3 w Blachowni został Wojtek Wiciński z klasy VII. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Artur Lisiecki z klasy VII i Kajetan Szymański z klasy III.

Klasowy turniej matematyczno-sportowy
• miejsce I – klasa VI

miejsce II – klasa VII

miejsce III – ex aequo klasa III i klasa V.

 

Miss i Misterem Tabliczki Mnożenia zostali Marysia Syrowatka z klasy V i Kamil Jura z klasy VII.

Ponadto wyróżnienia zdobyli:

Nina Gębuś (klasa I), Kacper Mszyca (klasa II), Szymon Rabęda (klasa II), Kornelia Charyton (klasa I), Hania Migoń (klasa III), Liliana Ziora (klasa V), Dawid Kuźnicki (klasa V) oraz Marysia Przybylska (klasa VI).

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

Obchody Święta Tabliczki Mnożenia były jednocześnie podsumowaniem pierwszego miesiąca zajęć matematycznych realizowanych w ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską pn. „Lepsza edukacja szansą na lepszą przyszłość uczniów”.

 

Malwina Tomżyńska