Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

STOP Pijanym Kierowcom

W czwartek 26 listopada w Blachowni, odbyła się akcja prewencyjna „STOP Pijanym Kierowcom”, przygotowana przez Burmistrza Blachowni Sylwię Szymańską oraz Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W czwartek 26 listopada w Blachowni, odbyła się akcja prewencyjna „STOP Pijanym Kierowcom”, przygotowana przez Burmistrza Blachowni Sylwię Szymańską oraz Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Akcja nie mogłaby się odbyć bez udziału policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, który reprezentowali sierżant Mariusz Szopa oraz młodszy aspirant Marzena Hamerla.

Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców zatrzymanych do kontroli. Każdy przebadany alkomatem kierowca, otrzymał od Burmistrza Blachowni Sylwii Szymańskiej, gadżety promujące akcję: broszury oraz kamizelkę odblaskową. W przeprowadzonej akcji przebadano 89 kierowców i co zasługuje na uwagę, żaden nie był pod wpływem alkoholu.

Akcja kontroli trzeźwości kierowców już podczas trwania budziła pozytywne reakcje mieszkańców. Wyniki takich akcji na pewno będą pomocne w ocenie bezpieczeństwa na naszych drogach i zaplanowaniu środków jakie należy przeznaczyć na ten cel.

Kierowcom przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu może zakończyć się poza karami pieniężnymi, utratą uprawnień do prowadzenia pojazdów czy nawet karą więzienia.


Data publikacji: 26-11-2015