Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie Daje Moc – to program, którego celem jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynia się również do obniżenia niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Dzień Śniadanie Daje Moc obchodzony jest w Europie 8 listopada jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

W tym roku akcji towarzyszyło również bicie Śniadaniowego Rekordu Guinessa. Do próby bicia rekordu włączyli się również nauczyciele, pracownicy i uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej nr 3. 6 listopada punktualnie o godzinie 10.00 w sali została zorganizowana „wielka kuchnia” w której ponad 70 śmiałków przystąpiło przygotowania śniadania.

Dzieci pod bacznym okiem opiekunów, przystąpiły do przyrządzania trzech posiłków. Pierwszy była sałatka, drugim pyszne kanapki, a trzecim szaszłyki owocowe. Trzeba przyznać, że zwykłe wydawałoby się potrawy zmieniły się w rękach dzieci w małe dzieła sztuki. Powstały kanapki i sałatki w kształcie twarzy, zwierzą i kwiatów. Po ponad półgodzinnej lekcji, dzieci mogły wysłuchać Pani Anny Bajor i poznać pracę w restauracji. O zabezpieczenie medyczne zadbała Aneta Stawicka.

Świadkiem próby bicia rekordu była Burmistrz Blachownia Pani Sylwia Szymańska. Czy próba bicia rekordu się powiodła przekonamy się wkrótce, a już dzisiaj należą się duże uznania nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, którzy dużo pracy włożyli w przygotowanie tego wydarzenia.