Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Relacja z rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”

Biblioteka Miejska w Blachowni już po raz drugi zorganizowała rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Jest to akcja ogólnopolska, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić dzień w gronie osób o podobnych pasjach.

Rajd rozpoczął się w sobotni poranek 18 czerwca o godzinie 9:30 zbiórką uczestników przed budynkiem Biblioteki. Naszym przewodnikiem był Pan Robert Biś. Trasa rajdu o długości około 33 kilometrów została wytyczona po malowniczych terenach leśnych gmin: Blachownia, Wręczyca Wielka i Konopiska. Z parkingu Biblioteki wyruszyliśmy w kierunku Wręczycy Wielkiej i następnie w stronę hałdy nieczynnej już kopalni rud żelaza „Malice”. Po zdobyciu wzgórza czekał na nas przepiękny widok na Częstochowę, Blachownię i okoliczne miejscowości. Następnie pojechaliśmy w stronę miejscowości Wydra, a stamtąd do Konradowa. Tam odpoczęliśmy chwilę i podążyliśmy szlakiem byłej kolejki wąskotorowej w stronę Wyrazowa, a następnie do miejscowości Walaszczyki. Nasz rajd zakończył się na placu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni, gdzie jego uczestnicy integrowali się przy ognisku.

Dyrekcja Biblioteki dziękuje Panu Robertowi Bisiowi za wytyczenie trasy, prezesowi OSiR-u za wypożyczenie rowerów i udostępnienie miejsca na ognisko oraz Tartakowi Wyrazów za drewno.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej wycieczce rowerowej. Zapraszamy za rok!

                                                                                                                                                     Biblioteka Miejska w Blachowni