Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Powitanie Mistrza Świata Mateusza Bieńka

We wtorkowy wieczór w Blachowni odbyło się wielkie święto. Włodarze miasta, najbliższa rodzina, przyjaciele oraz mieszkańcy naszej gminy powitali w rodzinnej Blachowni Mistrza Świata Mateusza Bieńka. Sportowych sukcesów naszego siatkarza nie da się zliczyć, jednak bez wątpienia powyższy tytuł należy do najważniejszych.

Mateusz przywitał swoich kibiców w hali sportowej w Blachowni. Podczas spotkania każdy miał możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii oraz otrzymania autografu. Nie zabrakło atrakcji, a wśród nich pokazu fajerwerków.

- Nie każda gmina może szczycić się podwójnym sportowym sukcesem Mistrza Świata w Siatkówce, sportowym zwycięstwem młodości, entuzjazmu, wiary w sukces i wytrwałej pracy swego Mieszkańca. Gmina Blachownia ma to wyjątkowe szczęście i zaszczyt towarzyszyć i kibicować Panu w sportowej karierze oraz świętować obronienie tytułu Mistrzów Świata zdobytego w Katowicach w 2014 roku. Dziękuję Panu za sportowe emocje budzące najwyższe uznanie i stanowiące cenny wkład w kulturę narodową. Dziękuję za Wielkie Zwycięstwo Wspaniałej Biało – Czerwonej Drużyny, napawające dumą nas - mieszkańców naszej „Małej Ojczyzny” – powiedziała podczas uroczystości Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.


 


Data publikacji: 03-10-2018