Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

PODSUMOWANIE KURSU SAMOOBRONY DLA KOBIET

1O grudnia 2019r. odbyło się ostatnie spotkanie kursu samoobrony dla kobiet zorganizowanego przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Blachowni. Patronat nad kursem objęła Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska.

Zajęcia odbywały się w hali sportowej OSIR w Blachowni dzięki uprzejmości Prezesa Jacka Chudy pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora samoobrony Krzysztofa Mika MIXU Special Forces. Celem kursu było nabycie wiedzy i umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia, zwiększenie poczucia własnej wartości, pokonanie barier a przede wszystkim troska o własne bezpieczeństwo. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród kobiet i ogromnym zaangażowaniem biorących udział w zajęciach. Ostatecznie na liście znalazło się 52 pań w różnym wieku. Podczas ostatnich zajęć odwiedził nas asp. Zbigniew Drab z Komisariatu Policji w Blachowni, przeprowadził krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Na zakończenie każda z uczestniczek otrzymała certyfikat ukończenia kursu samoobrony oraz pamiątkowy brelok. To był naprawdę wspaniale spędzony czas. Dzięki zdobytej wiedzy uczestniczki powinny poczuć się bezpieczniej, miejmy jednak nadzieję, że nie staną w sytuacji kryzysowej, która zmusi je do wykorzystania tych umiejętności.

 

 

                                                                                                                                                                        Katarzyna Warwas

 


Data publikacji: 13-12-2019