Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Piłkarskie emocje w Konradowie

W niedzielne przedpołudnie w Konradowie odbył się Gminny Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Konradów 2015.

W niedzielne przedpołudnie w Konradowie odbył się Gminny Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Konradów 2015. Warto przypomnieć, że boisko będące areną zawodów, niedawno przeszło generalny remont murawy.
Zawodników, kibiców, mieszkańców przybyłych na turniej przywitała Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska wraz Sołtysem Konradowa Eweliną Gajzner. Turniej miał na celu promocję i popularyzacje piłki nożnej wśród mieszkańców Gminy Blachownia, integrację społeczności lokalnej, propagowanie zdrowego stylu życia i kultury spędzania wolnego czasu. Organizatorami byli: Sołectwo Konradów, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Blachowni, Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

Do zmagań na boisku przystąpiły 3 drużyny. Podczas meczów rozgrywanych na dystansie 2x20 minut, nie brakowało ładnych akcji i pięknych goli, których nie powstydziłyby się ligowe boiska. Arbitrem wszystkich spotkań był niezastąpiony Jan Kulij. O godzinie 15 zakończyła się rywalizacja. W turnieju triumfowała drużyna „FC Gnaszyn”, przed „Brawo Ty, Brawo Ja”, a trzecie miejsce zajęła drużyna Gospodarzy Alu-Fach Konradów.
Dekoracji zwycięzców dokonała Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska. Drużyny otrzymały dyplomy, a zwycięska ekipa okazały puchar.

Na boisku i poza nim panowała wspaniała, sportowa atmosfera. Organizatorzy przygotowali ciepłe napoje, ciasta, posiłki i dania z grilla, których mógł spróbować każdy. Na trybunach była wysoka frekwencja, oprócz mieszkańców od najmłodszych do najstarszych, zmagania piłkarzy oklaskiwali przedstawiciele Rady Miejskiej w Blachowni.