Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Piknik Jesienny w Przedszkolu Łojkach

W dniu 23 października w godzinach popołudniowych w naszym Przedszkolu odbył się Piknik Jesienny. Ze względu na chłodną, jesienną pogodę uroczystość przebiegała w budynku przedszkola. Sale ozdabiały piękne, kolorowe dekoracje oraz naturalne dary jesieni. Na początku dzieci przedstawiły specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny. Były piosenki, wiersze i tańce, a wszystko to w bogatych, jesiennych strojach. Po występach wręczono nagrody dla uczestników konkursu na najładniejszy lampion z dyni - wszystkie lampiony były oryginalne, pomysłowe i ślicznie wykonane - można je było podziwiać w przedszkolnym holu, gdzie zorganizowano ich wystawę. Każda z sal kryła w sobie jakąś atrakcję - kawiarenkę z pysznymi, domowymi wypiekami; smakołyki z grilla, bigos, chleb ze smalcem, pieczone ziemniaczki, żurek; malowanie twarzy; kiermasz książki; dyskotekę oraz warsztaty plastyczne z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych, które cieszyły się ogromnym powodzeniem i zaowocowały przepięknymi pracami. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Sylwia Szymańska - Burmistrz Blachowni, Pani Edyta Mandryk - Przewodnicząca Rady Miejskiej, Pan Jacek Rogut - radny Łojek, Pani Olga Kacprzak - Inspektor d/s oświaty i wychowania oraz Pani Magdalena Maciążka - sołtys Łojek. Pani Burmistrz obdarowała naszych przedszkolaków soczkami oraz wręczyła pani wicedyrektor list z podziękowaniem za zaproszenie i gratulacjami dla naszych milusińskich za przepiękne występy. Całą uroczystość upamiętnił niezastąpiony pan Andrzej Cierpiał, któremu z góry dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na piknik oraz pomogli w jego organizacji.