Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

OBCHODY STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE BLACHOWNIA

Szanowni Państwo!

Drodzy Mieszkańcy Gminy Blachownia!

 

Niebawem wspólnie obchodzić będziemy wspaniałe, patriotyczne Święto Niepodległości – 11 listopada!

W tym roku ranga i znaczenie ma charakter szczególny. 100 lat temu nasza ukochana Ojczyzna – Polska odzyskała swoją niepodległość po 123 latach mroku zaborów. Męstwem, okupionym krwią, tułaczką i cierpieniem wielu pokoleń Polaków, Rzeczpospolita powróciła na mapy Europy i Świata Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Państwem będziemy mogli oddać cześć i należne honory Wolnej i Niepodległej Polsce, łącząc w ten sposób nasze serca i działania z milionami rodaków w kraju i za granicą. Burmistrz Blachowni – Sylwia Szymańska wraz Radą Miejską zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy na wydarzenia i uroczystości przygotowane z okazji tego wielkiego Jubileuszu.

Patronem honorowym wszystkich wydarzeń związanych z obchodami jest Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska oraz Senator Rzeczpospolitej dr Ryszard Majer.

 

Zaczynamy już jutro - 7 listopada warsztatami robienia kotylionów. Symbole Niepodległości to przedsięwzięcie przygotowane przez Stowarzyszenie Nasza Gmina Blachownia, Szkołę Podstawową nr 1, MDK, Bibliotekę Miejską, Stowarzyszenie ALMA i 43 Drużynę Harcerzy im. Rycerza Zawiszy Czarnego w Blachowni. Podczas warsztatów każdy będzie miał możliwość wykazać się swoją inwencją twórczą, a także wspólnie pośpiewać nasze piękne pieśni patriotyczne.

9 listopada wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Blachownia wezmę udział w projekcie „Rekord dla Niepodległej”. We wszystkich szkołach o godzinie 11.11 odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu Narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”.

 

Szczegółowe informacje dotyczące obchodów w dniach 10 i 11 listopada opublikowane zostaną jutro.

 

Poniżej plakat obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI w Gminie Blachownia!

 


Data publikacji: 06-11-2018