Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Nordic Walking w poniedziałki i czwartki! Burmistrz Blachowni doceniona przez Polską Federację Nordic Walking

W 2016 roku Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska zainicjowała naukę Nordic Walkingu dla mieszkańców naszej gminy, a także propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Od tego czasu w każdy poniedziałek odbywają się zajęcia z profesjonalnymi instruktorami Jest Lepiej, którzy cierpliwie i z ogromną przyjemnością pomagają wszystkim chętnym dojść do perfekcji w tym sporcie. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, a trasa spacerów prowadzi przez najbardziej urokliwe miejsca w naszej gminie. Ten ogromny sukces został zauważony przez Polską Federację Nordic Walking oraz Ministerstwo Sportu i Turystki i dzięki temu został włączony do ogólnopolskiej akcji Nordic Walking na Receptę. Miło nam poinformować, że od dnia dzisiejszego w ramach Akademii Zdrowia Santandera w każdy czwartek odbywać się będą kolejne, darmowe zajęcia.

Warto podkreślić, że udział w zajęciach przygotował wielu mieszkańców do powiatowych, regionalnych oraz ogólnopolskich zawodów Nordic Walking oraz do Przełajowej Ósemki.

Zachęcamy do udziału w treningach!

 

Tak więc od dziś spotykamy się dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) o godzinie 18.00 przy dukcie leśnym przy ul. Kubowicza, aby wspólnie spacerować po zdrowie.

Szczegóły na plakatach!

 


Data publikacji: 28-06-2018
Nordic Walking w poniedziałki i czwartki!