Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

III Marsz Nadziei 2018

Szanowni Mieszkańcy!

Serdecznie dziękuję Państwu za udział 30 kwietnia br. w III Marszu Nadziei Blachownia 2018 r. - marszu, który był manifestacją potrzeby niesienia pomocy i nadziei chorym, cierpiącym oraz ich rodzinom. Wiosną wszystko budzi się do życia, zarówno w przyrodzie, jak i w Naszych sercach. Ten czas to powiew nadziei i wiary. Nie bójmy się przypominać, że hospicja i ich podopieczni potrzebują nadziei na godne życie w otoczeniu życzliwych osób. Wspierajmy w działaniach tych, którzy przypominają, że życie jest najważniejsze, nawet w tym momencie, kiedy się kończy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznego Marszu Nadziei za piękne przebrania, które pozwalały nam zrozumieć, że słowo hospicjum powinno kojarzyć się z pomocą i nadzieję. To wspaniale, że zaangażowanie Mieszkańców przyczyniło się do propagowania idei bezinteresownej pomocy dla osób cierpiących i oczekujących Naszego wsparcia.
Pragnę z całego serca podziękować za udział:

Wszystkim Mieszkańcom

Przedstawicielom Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni, Publicznego Przedszkola nr 2 w Blachowni, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Blachowni, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łojkach.

Pracownikom Urzędu Miejskiego w Blachowni, pracownikom Miejskiego Domu Kultury, pracownikom Biblioteki Miejskiej, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracownikom i mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej, pracownikom Zarządu Mieniem Komunalnym, Prezesowi Ośrodka Sportu i Rekreacji, Sołtysom oraz przedstawicielom Organizacji Pozarządowych

Dziękuję Organizatorom: Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni oraz Miejskiemu Domu Kultury.

Dziękuję także za uświetnienie oprawą muzyczną Orkiestrze Dętej Miejskiego Domu Kultury, jak również Chórowi Szkoły Podstawowej nr 1.

Komisariatowi Policji w Blachowni dziękuję za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia.

 

Burmistrz Blachowni

Sylwia Szymańska

 


Data publikacji: 08-05-2018