Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Ferie w bibliotece

Jak co roku, podczas ferii – w każdy wtorek i czwartek, Biblioteka Miejska gościła u siebie swoich najmłodszych czytelników. Specjalnie dla nich zostały przygotowane ciekawe zajęcia plastyczne połączone z czytaniem książek.

Temat pierwszego spotkania nawiązywał do Światowego Dnia Kota. W trakcie zajęć dzieci lepiły koty z masy solnej i opowiadały ciekawe historie o swoich domowych pupilach. Nie zabrakło również książek, których głównymi bohaterami były koty. Podczas kolejnych odwiedzin w Bibliotece najmłodsi wykonywali prace plastyczne z kolorowych, papierowych pasków – jaszczurkę oraz żółwia. Dzieci musiały się tutaj wykazać dużą sprawnością manualną i wyobraźnią, poradziły sobie świetnie. Motywem przewodnim ostatnich zajęć była lokomotywa. Nasi młodzi czytelnicy stworzyli kolorowe lokomotywy i wagony z rolek po papierze, dzięki czemu nauczyli się również wykorzystywać z pozoru niepotrzebne już rzeczy. Podczas feryjnych spotkań nie zabrakło także czytania bajek i wierszy. Siedząc wygodnie na poduchach dzieci mogły się zrelaksować i wysłuchać m.in. Lokomotywy J. Tuwima, opowieści o żółwiu Franklinie czy Żółwia i zająca J. de La Fontaine’a. A na koniec każdego spotkania każdy uczestnik dostał drobny upominek w postaci łakoci.

Z każdymi kolejnymi zajęciami liczba uczestników rosła, a dzieciom dopisywał coraz lepszy humor. Często przyprowadzały również rodziców czy dziadków, by zobaczyli ich prace, które można podziwiać w holu Biblioteki, co stało się dowodem na to, że Biblioteka to nie nudne miejsce, w którym można tylko wypożyczyć książki, ale miejsce, gdzie kreatywnie i miło spędza się czas.