Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

DESZCZ KŁAMSTW NA TEMAT ŚRODKÓW EUROPEJSKICH PRZEZNACZONYCH NA REMONT PRAŻYNKI

Tak dużo zaplanowanych inwestycji, które są i będą realizowane w naszej gminie przy pomocy pozyskanych środków europejskich cieszą znakomitą większość mieszkańców. Z przykrością należy stwierdzić, że są również i tacy (choć nieliczni), którzy za wszelką cenę próbują na różne sposoby dyskredytować te przedsięwzięcia w myśl zasady:

IM GORZEJ DLA BLACHOWNI TYM LEPIEJ DLA NAS.

 

Każdy z nas ma prawo mieć swoje zdanie i opinie na konkretny temat. Jednak musi ono opierać się o fakty i prawdę, a nie bazować na emocjach, półprawdach czy wręcz kłamstwach.

Wszystkie dywagacje i wnioski zawarte w publikacji na stronie http://edytamandryk.pl/pl/ oparte są na fałszu i nie byłoby sensu ich komentować, winni jesteśmy jednak Państwu prawdę.

Pani Radna Edyta Mandryk w przekazie publicznym coraz częściej serwuje nieprawdziwe informacje, czego dowodem są m. in. udostępniane koszty przebudowy Prażynki i udziału w nich unijnej dotacji.

 

Jedyną prawdą jest kwota tej inwestycji, której łączny koszt (brutto) wynosi 2,7 mln zł i wynika z oficjalnej publikacji wyników przetargu. Wszystkie pozostałe informacje i ich interpretacje są nieprawdziwe i świadczą o głębokim niezrozumieniu i braku elementarnej wiedzy o kosztach działań rewitalizacyjnych.

 

Podkreślamy i informujemy, że łączny, ostateczny koszt wydatków z budżetu gminy na rewitalizację Prażynki wyniesie nie więcej niż 950 tys. zł.

 

Pisanie zatem, że koszty remontu (2,7 mln zł) zostały w większości pokryte przez podatników z naszego budżetu jest nieprawdą i nadużyciem. Wystarczyło tylko przed publikacją poznać prawdę, zawartą w ogólnie dostępnej dokumentacji. Jakość i cel tego typu doniesień, czynionych przez osobę zaufania publicznego jest czynem nagannym, zatem uważaliśmy za ważne, aby je sprostować.

 


Data publikacji: 13-03-2018