Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

CENTRALNE OBCHODY STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE BLACHOWNIA

Tylko raz w ciągu całego wieku mamy niepowtarzalną okazję do wspólnego świętowania przez wszystkich Polaków wspaniałego jubileuszu - 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości.

Ta szczególna rocznica pozwoliła Burmistrz Sylwii Szymańskiej wraz z Radą Miejską i mieszkańcami, przygotować wyjątkowo uroczysty i bogaty w wydarzenia program obchodów tegorocznego Święta Narodowego.

Oficjalne uroczystości miejskie rozpoczną się już 10 listopada br. Mobilnym Orszakiem Patriotycznym dla Niepodległej" zorganizowanym w Cisiu. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9:30. Organizatorami wydarzenia jest Proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela w Blachowni ks. Krzysztof Krulik, Rada Parafialna, Sołtys Cisia Joanna Hepner oraz Koło Łowieckie "Uroczysko".

Poniżej prezentujemy mapę orszaku.

 

Gminne Obchody Święta Niepodległości planowane są 11 listopada br. w godzinach 11:30-15:30. Rozpocznie je nadanie placowi pod USC nazwy PLAC NIEPODLEGŁOŚCI oraz umieszczenie pamiątkowych tablic i posadzenie Dębu Niepodległości. Następnie o godzinie 12:30 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Michała Archanioła w Blachowni. O 13:45 pod Pomnikiem Ofiar Terroru Hitlerowskiego nastąpi część oficjalna obchodów wraz z rocznicowymi wystąpieniami, a całość uroczystości zakończy patriotyczne biesiadowanie przy grochówce.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich gości oraz mieszkańców Blachowni do udziału w obchodach.

 


Data publikacji: 07-11-2018