Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

BLACHOWNIA KOBIETAMI STOI! Jesteśmy jednym z dwóch najbardziej kobiecych samorządów w województwie śląskim!

Z okazji Święta Kobiet wypada w sposób szczególny podkreślić ich rolę i znaczenie w funkcjonowaniu naszej gminy. Pań w organach stanowiących i wykonawczych samorządów w Polsce stopniowo przybywa. Po wyborach w 1990 roku ich odsetek w gminach wiejskich ledwie przekraczał 9%, a po 2014 roku był już niemal trzykrotnie wyższy. Coraz więcej kobiet piastuje stanowiska włodarzy gmin, co wiąże się z silną pozycją w lokalnym samorządzie.

 

Odsetek kobiet w wykonawczych władzach samorządowych.

Polska jednak nadal wypada średnio w tej klasyfikacji spośród państw europejskich.

 

Odsetek kobiet wśród Burmistrzów gmin powyżej 10 tys. mieszkańców

Blachownia na takim tle wygląda znakomicie. Po raz kolejny możemy z pełną satysfakcją i radością podkreślić, że w stworzonym pierwszy raz Rankingu najbardziej sfeminizowanych samorządów nasze miasto jest w krajowej czołówce. W kategorii miasto (z punktacją 66,67) na sklasyfikowanych 847 miejscowości w kraju zajmujmy 34 miejsce i 2 miejsce w województwie śląskim (lepsze są nieznacznie Rydułtowy z wynikiem 70,00). Miejsce Blachowni i cały ranking możecie Państwo znaleźć TUTAJ.

Można więc z pełnym uzasadnieniem powiedzieć, że obecny rozwój Blachowni zawdzięczamy SILE KOBIET.

Szanowne Panie, za to również Wam dziękujemy i życzymy pełnej satysfakcji i wielu sukcesów w życiu publicznym i zawodowym.


Data publikacji: 07-03-2018