Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego

W niedzielę, 15 listopada w Hali Sportowej w Blachowni, odbył się kolejny Abstynencki Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Abstynenckie Familia, a patronat honorowy objęła Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska. Zapisy do turnieju rozpoczęły się o godzinie 9.00. Do turnieju zgłosiło się ponad 50 zawodników i zawodniczek. Poza zawodnikami z Blachowni w turnieju wystąpiły drużyny m.in.: z Częstochowy, Kłobucka, Krzepic, Kamienicy Polskiej, Rybnika, Dąbrowy Górniczej, Myszkowa a najdalszą drogę do naszego miasta musieli pokonać reprezentanci Kraśnika. Zmagania przy stołach rozpoczęły się przed godziną 10.

Zawodnicy pokazali wysoki poziom sportowy, nie brakowało zaciętych pojedynków, długich wymian piłeczek i pięknych zagrań. W przerwie między pojedynkami, uczestnicy turnieju mogli skosztować grochówki, serwowanej z kuchni polowej przez Prezesa Stowarzyszenia Pana Arkadiusza Michalaka.

Półfinały wyłoniły najlepszych zawodników turnieju. W pojedynku finałowym zwyciężył Grzegorz Wichowski z Rybnika, pokonując Sylwestra Misztę z Myszkowa. W walce o trzecie miejsce na podium zmierzyli się Andrzej Głód i Artur Żmijewski obaj z Dąbrowy Górniczej. Wśród pań triumfowała Beata Stolarska przez Małgorzatą Pasieką i Sylwią Owisz.
W rywalizacji drużynowej zwyciężyli pingpongiści Jedności Myszków, drugi miejsce zdobyli zawodnicy z Dąbrowy Górniczej, a trzecie Zgody Myszków. Familia Blachownia zajęła miejsce tuż za podium.

Nagrody i puchary dla najlepszych wręczali Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska wraz z Prezesem Stowarzyszenia Panem Arkadiuszem Michalakiem. Całość zawodów sędziowali: Pan Edward Forma i Sławomir Pyda.